Menü
2024 En Yeni Zebra Perde Modelleri kategorisinde 13 adet ürün sıralandı.

Zebra Perde

Zebra perde günümüzde çok fazla tercih edilen perde modellerinden biridir. Hem çağdaş bir görünüme sahip olması hem de son derece pratik bir kullanımı olması önemli avantajları arasındadır. Yaşam alanlarında perde en gerekli dekor ürünleri arasında yer alıyor. Hem mekanların mahremiyetini sağlaması hem de istenilen dekoru yaratabilmek için perdelerin duruşundan geniş ölçüde yararlanılıyor. Zebra perdeler de fonksiyonel özellikleri ile oldukça öne çıkan modellerdir. 

Zebra perde modelleri duruşu ve işlevleri ile hemen her kullanıcının beğeniyle kullandığı tasarımlar arasında yer alıyor. Dayanıklı ve kolay temizlenebilen zebra perdeler dekorasyona önem veren hemen herkes tarafından yüksek beğeni toplar. Zebra perdeleri tercih eden sayısı her geçen gün arttığı için bu modellerde renk ve desen zenginliği de oldukça fazladır. Modellerimizin tamamı birinci sınıf kalitede leke tutmayan kumaşlardan tasarlanmıştır. Aynı zamanda yüksek kalite standartlarına sahip deforme olmayan mekanizması ile uzun yıllar kullanılabilecek perdelerdir.


Zebra Perde Nedir?

Zebra perde nedir sorusu birçok perde kullanıcısı tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu perde modelleri saydam ve opak şeritlerden oluştuğu için zebra adını almıştır. Hem güneşlik adı verilen kalın perdeler hem de tül perdeler yerine kullanılırlar. Halk arasında tül perde olarak bilinen zebra perdeler ile dışarıdan gelen ışığı tamamen engelleme açısından son derece idealdir. Aynı zamanda istenilen miktarda ışığı içeriye almak için de oldukça iyi standartlarda perdelerdir. Genelde stor perdelerle karıştırılan bu perdelerin öne çıkan birçok özelliği vardır. 

Stor perdelerle aynı mekanizmaya sahip olan zebra perdeler açılma ve kapanma biçimleri açısından önemli farklılıkları bulunur. Bu perdelerin arka kısımları çıtaya entegre olacak şekilde tasarlanırlar. Aynı zamanda stordan ayrılan en önemli özelliklerinden birisi de ışık geçirgenlik durumudur. Stor perdeler hiçbir şekilde ışık geçirmeyen perdelerdir. Bu perde modellerinde hem tül hem de perde kumaşı aynı model üzerinde yer alır. ışık geçirgenliğine sahip olduğu için zebra perdelerde daha yumuşak bir kumaş türü tercih edilir.


Zebra Perdelerin Özellikleri Nelerdir?

Zebra perde özellikleri oldukça işlevseldir. Bu perdelerin tercih edilmesinin birçok önemli nedeni bulunur. Kişiler evlerinde ve iş yerlerinde çeşitli nedenlerle bu perdeleri rahatlıkla tercih edebilirler. Zebra perdelerin özellikleri arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Zebra perde modelleri gündüzleri tül olarak kullanılabilir. 

 • Tül olarak kullanıldıklarında çok rahat bir şekilde gün ışığını içeriye alabilirsiniz. 

 • Akşam saatlerinde de güneşlik olarak kullanarak mekanın mahremiyetini kolayca sağlayabilirsiniz.

 • Son derece kullanışlı perde modelleridir. 

 • Spor, klasik ve modern birçok desen alternatifi bulunur. 

 • Mobilyalarınıza en uygun renk ve desenleri seçebilirsiniz. 

 • Temizlenmeleri çok kolaydır. 

 • Yer kaplama gibi bir problemi de yoktur. 

 • Leke tutmayan kumaşlardan tasarlanırlar. 

 • Kolay bir şekilde montaj yapılabilirler. 

Evinde çağdaş bir görünüm ve dekor ortamı yaratmak isteyenler için zebra perde modellerimiz beklentileri en iyi şekilde karşılar. Bu perdeleri temizlemek kolay olduğundan birçok kişi kolaylıkla tercih edebiliyor. 


Zebra Perde Nerelerde Kullanılır?

Zebra perde modelleri düşünüldüğünden çok daha kaliteli perdelerdir. Yüksek standartlarıyla göz dolduran bu perdeler oldukça ideal tasarımlara sahiptir. Beklentilerinizi karşılayan bu perde modelleri son derece şık duruşa sahiptir. Bu nedenle de bir yaşam alanında hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilirler. 

Özel mekanizmalara sahip olan zebra perdeler pencere ve kapı sistemi olan her yerde kullanılabilirler. Oturma odaları, salonlar, mutfaklar, kış bahçesi ve camlı balkonlar, yatak odaları, iş yerleri ve ofisler olmak üzere çok geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Zebra perde kullanmak isteyen kişiler aradıkları standartlarda en iyi modelleri perde çeşitlerimiz arasında rahatlıkla bulabilirler. 

Tasarladığımız zebra perdeler her türlü ortama kolaylıkla uyum sağlar. Bu nedenle de kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılar. Ölçüler birebir alınarak tam yerine uygun bir şekilde perde üretimi gerçekleştirilir. Zebra perde modellerimiz hem mekanizma parçaları hem de kullanılan kumaş kalitesi son derece yüksektir. Uzun yıllar temiz ve bakımlı bir şekilde kullanabilmeniz için en iyi leke tutmayan kumaşlardan perde tasarlayarak sizlere sunuyoruz. 


Zebra Perde Kullanmak Avantajlı Mı?

Zebra perde avantajları son derece fazladır. Bu perdeleri hemen her dekorasyona uygun olacak şekilde kullanmanız mümkün olmaktadır:

 • Zebra perde modelleri güneş ışığını en iyi yansıtan perdelerdir. 

 • Gereken durumlarda güneş ışığını tam olarak kesebilir. 

 • Leke tutmayan perdelerdir. 

 • Çıkarılarak fırça yardımı ile kolaylıkla yıkanabilirler. 

 • Temizlenmeleri sırasında bir kalıp beyaz sabun bile yeterli olabilir. 

 • Perdeler kolayca yerlerinden çıkarılabilir ve temizlenebilirler. 

 • Temizleme sonrasında kolayca yerlerine takılabilir. 

Zebra perde kullanmak son yıllarda son derece popülerdir. Çünkü bu perdeler kişileri hem güneşlik hem de tül perde kullanımından kurtarır. Perdelerin yer kaplamaması ve kalabalık bir görünüm oluşturmaması da en önemli avantajları arasında yer alır. Son zamanların en çağdaş tasarımları arasında yer alan bu perdeler çok yüksek kalite standartlarında tasarlanırlar. Kullanıcı gereksinim ve beklentilerine en iyi şekilde yanıt verirler.


Zebra Perde Fiyatları

Zebra perde fiyatları diğer perdelerin fiyatlarından daha yüksek değildir. Hatta güneşlik ve tül gibi ayrı ayrı perde alma problemi olmaması zebra perde modellerinin daha düşük bir maliyete sahip olmasında etkilidir. Bu perdeleri en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Zebra perde modellerini açtığınızda gündüzleri tül yerine kullanılır. Aparatları ile kapattığınızda da güneşlik işlevi görür. Kısacası tek bir perde iki farklı perdenin görevini üstlenir. Bu da perdelerin ne kadar fonksiyonel bir perde olduğunu gösterir. Günümüzde birçok evde zebra perde görebilmek mümkün olmaktadır. Spor ev dekorundan en klasik dekorlara kadar her yere kolaylıkla uyum sağlayan perde modelleridir. 


Zebra Perde Kullanım Alanları

Zebra perdesi, genellikle ofis ve iş yerlerinde, bölmeler veya odalar arasındaki gizliliği sağlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca, konferans odaları, eğitim odaları veya sağlık kuruluşları gibi profesyonel ortamlarda da kullanılabilir. Zebra perdeler, ayrıca evde de kullanılabilir ve odalar arasındaki gizliliği sağlamak için kullanılabilir.

Zebra Perdeler Nasıl Temizlenir ?

- Zebra perdeyi çıkarın ve dışarıda temizleyin.

- Toz, kiri veya diğer kirleri perde üzerinden fırçalayın.

- Perdeyi yumuşak bir bezle silin.

- Perdeyi yumuşak bir sabunlu suda yıkayın ve yumuşak bir fırça veya diğer yumuşak bir araç kullanarak temizleyin.

- Perdeyi iyice durulayın ve kurutun.

- Perdeyi kurutma makinesinde kurutmayın, doğal olarak kurutun.

- Perdeyi asılı halde kurutmayın, yatay olarak kurutun.

- Perdeyi UV ışığından koruyun Perdeyi yıkamadan önce renklerin solup solmadığını kontrol edin.

- Perdeyi yıkarken güçlü kimyasallar veya deterjanlar kullanmayın.